AndreasBobolaMartyrium

16 maja 2020 r. w sobotę obchodzimy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, który jest patronem naszej uczelni. Zapraszamy na uroczyste obchody wspólnie z Parafią pw. św. Andrzeja Boboli przy Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli na ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie, w dzielnicy Mokotów.

W tym dniu są to również uroczystości odpustowe ku czci św. Andrzeja Boboli SJ, męczennika - Patrona Polski, Warszawy oraz naszej parafii.

O godz. 18.00 jest główna uroczysta Msza odpustowa.

W 2019 roku msza była koncelebrowana przez księży biskupów metropolii warszawskiej pod przewodnictwe J.E Abp. Metropolity Warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza - Wielkiego Kanclerza naszej uczelni, a wyjątkowym gościem na uroczystości był o. Arturo Sosa Abascal SJ - Przełożony Generalny zakonu jezuitów - Wielki Wicekanclerz naszej uczelni.

16 maja również przypomina nam o innych bardzo ważnych wydarzeniach:

- 12. rocznica uroczystego ogłoszenia kościoła p.w. św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej w Warszawie Narodowym Sanktuarium (2008)

- 18. rocznica ogłoszenia św. Andrzeja Boboli Patronem Polski (2002)

- 32. rocznica erygowania Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie (1988)

- 40. rocznica rekonsekracji kościoła Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie (gdzie mieszkał św. Andrzej Bobola) przez kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia (1980)

- 63. rocznica ogłoszenia encykliki Piusa XII o św. Andrzeju Boboli Invicti athletae Christi (1957)

- 82. rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli i 80. rocznica przybycia relikwii św. Andrzeja Boboli do Kolegium Jezuitów (1938)

- 102. rocznica odzyskania niepodległości Polski (1918)

- 102. rocznica powrotu jezuitów do Warszawy (1918)

- 346. rocznica wyboru Jana Sobieskiego na króla przez szlachtę podczas sejmu elekcyjnego (1674)

- 363. rocznica męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli (1657)

Jest to dzień rektorski i studenci zwolnieni są z zajęć. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za wstawiennictwem naszego Patrona o Boże błogosławieństwo na naszej uczelni, wszystkich studentów, wykładowców, pracowników i wszystkie osoby, do których sięga działalność Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Bobolanum.

%MCEPASTEBIN%