herb kardynalPWTWkolor350

1 września 2018 r. J.E. Kazimierz Kard. Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski i Wielki Kanclerz Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie wydał Dekret mianujący ks. prof. PWTW dr. hab. Piotra Aszyka SJ prorektorem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie i Rektorem  Collegium Bobolanum PWTW. Kard. Nycz przychylił się w ten sposób do wniosku Rady Wydziału PWTW wyrażonego przez głosowanie 23 maja 2018 r. O. Piotr Aszyk SJ jest obecnie wykładowcą etyki i bioetyki w Collegium Bobolanum Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie oraz Akademii Ignatianum w Krakowie. W latach 2003‒2007 był dyrektorem Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie, a w latach 2011‒2014 był dyrektorem Instytutu Filozofii, Teologii i Historii św. Tomasza w Moskwie. Obok działalności akademickiej był w latach 2005-2011 kapelanem w Schronisku dla Nieletnich i Zakładzie Poprawczym w Warszawie-Falenicy. Jest autorem monografii i artykułów naukowych, m.in.: Konflikty moralne a etyka (1998), Granice leczenia. Etyczny problem odstąpienia od interwencji medycznych (2006), Etyczne oblicza starożytnej medycyny. Wczesne chrześcijaństwo wobec przedchrześcijańskich wzorców moralnych związanych z uprawianiem sztuki leczenia (2010). O. Aszyk zastąpił o. Zbigniewa Kubackiego, który był rektorem 11 lat. O. Kubacki po zakończeniu rektorstwa prowadzi w semestrze jesiennym 2018 kurs "Teologia i Religie" jako profesor wizytujący w Boston College w Stanach Zjednoczonych.