20190315teologiaponowoczesna

15 marca 2019 (piątek, ul. Dewajtis 3) w godz. 10.00-14.00 odbędzie się sympozjum dla Profesorów Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, dla obu sekcji: Collegium Bobolanum i Collegium Joanneum i dla wykładowców seminariów i ośrodków afiliowanych do PWTW.

Tematem sympozjum - konferencji międzynarodowej jest: "Teologia w czasach ponowoczesnych".

Wykłady wygłoszą zostali zaproszeni trzej zakonnicy (redemptorysta, jezuita i dominikanin), profesorowie z teologicznych uczelni rzymskich:

- "Palące oczekiwanie papieża Franciszka: teologia w polaryzacjach rzeczywistości (VG)" - o. prof. Andrzej Wodka CSSR, (prezes Akademii Alfonsjańskiej, wyższego instytutu teologii moralnej Zgromadzenia Redemptorystów w Rzymie i prezes AVEPRO – Agencji Stolicy Apostolskiej do Spraw Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych)

- "'Zły' i 'dobry' postmodernizm. W jakich czasach żyje współczesny teolog?" - o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ, (Dziekan Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego)

- "'Na rozdrożu' Posoborowe poszukiwania modelu dla teologii" - o. prof. Michał Paluch OP, (Rektor Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu - Angelicum).

Po każdym z wykładów przewidziana jest dyskusja, a na zakończenie spotkania swoje słowo  skieruje do uczestników JE ks. kard. Kazimierz Nycz - Wielki Kanclerz Uczelni.

Sympozjum to kontynuuje corocznie międzynarodowe spotkania teologiczne na PWTW. Jest to już IV Międzynarodowa Konferencja Teologiczna dla wszystkich wykładowców PWTW.